Jmenuji se Lucie a dělám ručně lité andělské svíčky,  vonné a malované dekorační svíčky. Používám 100%  sójový vosk a 100% palmový vosk C07, který při tuhnutí krystalizuje a vytváří kresby jako andělská křídla.

Svíčky jsou odpradávna zdrojem světla ve tmě. Udělejte si čas sami na sebe, zastavte se, zapalte si andělskou svíčku a dopřejte si klid během uspěchaných dnů..

Sójový vosk je obnovitelný a ekologický

Sójový vosk se vyrábí z obnovitelných a udržitelných zdrojů, sójových bobů, které se pěstují v USA. Sójový bob se při výrobě vosku zužitkuje celý, zbylé části bobu se používají na krmení zvířat. Tento vosk je ekologický. Zatímco parafínový vosk se vyrábí oddělením voskové substance z přímo z ropy jakožto neobnovitelného zdroje energie, i proto je levnější než sójový vosk.

Sójový vosk nevytváří tolik sazí

Všechny svíčky produkují saze. Srovnáme-li však parafínovou a sójovou, množství sazí je mnohem znatelnější u svíčky z parafínu. Saze mohou očernit vosk nebo i sklenici svíčky, dokonce se pak uvolňují do vzduchu, usazují se na stěny či nábytek nebo i závěsy.

Sójový vosk hoří déle

Porovnáme-li dobu hoření sójové a parafínové svíčky ve stejných podmínkách, ta sójová hoří až o 30 až 50 % déle než parafínová. Samozřejmě záleží na délce knotu a dalších faktorech. Proto doporučujeme umístit svíčku na klidné místo bez jakéhokoliv průvanu a zastřihovat knot před každým hořením maximálně na 6 milimetrů

Co je palmový vosk?

Palmový vosk je 100% přírodním produktem, který se získává lisováním palmových plodů ( nepochází z palmových plantáží a nejsou kvůli tomuto vosku vybíjeny pralesy).
Na rozdíl od běžného parafínu neobsahuje ropné produkty ani jiné chemické látky a proto svíčky vyrobené z palmového vosku nevadí alergikům ani astmatikům.

Svíčky jsou vyrobeny z palmového vosku, který je 100% přírodní, bez jakýchkoli chemických přísad, neobsahuje ani petrolej, žádné ropné deriváty, pesticidy ani herbicidy jak je tomu u klasických parafínových svíček. Svíčky vyrobené z tohoto přírodního vosku nečadí. Odlévají se ručně a při důkladném dodržení technologického postupu se na svíčkách vytváří zvláštní krystalické obrazce, které se různí v závislosti na typu použitého vosku. Při hoření nevylučuje žádné škodliviny a doba hoření svíčky je až o 50% delší než u běžných parafinových svíček.

Vyrábíme svíčky různých tvarů, barev a vůní.

Svíčky z palmového vosku vonné obsahují příjemné vůně do svíček a jsou zároveň hezkou dekorací interiéru.

Vosk je celoprobarvený a tvoří na povrchu efekt ledových krystalů.

Svíčky z palmového vosku navíc lépe hoří a svítí jasnějším plamenem, než svíčky parafínové.

Doporučujeme u všech svíček pravidelně zastřihovat knot na délku +/- 0,5 cm.